(chwilowy) powrót do Europy / back to Europe (for a while)

Miała być relacja z Tajlandii i będzie, ale z jeszcze większym opóźnieniem, bo właśnie się przeprowadziłam z jednego końca świata na drugi, więc mały update na ten temat :)

Przyjechałam do kraju rowerów, wiatraków, sera i śledzia – do Holandii! Na razie jestem zupełnie nieogarnięta z życiem tutaj, ale nastawienie i perspektywy są bardzo dobre. Mam już oczywiście miliard planów na zwiedzanie bliższe i dalsze, chociaż ciągle gubię się w drodze na uczelnię, a na dworcu głównym jeszcze ani raz mnie nie było… Na szczęście mieszkam sobie w miasteczku wyglądającym jak Amsterdam w miniaturze, więc gubienie się tutaj to prawdziwa przyjemność, a na podróże wierzę, że przyjdzie czas, gdy tylko uda mi zakończyć wszystkie niezbędne formalności i zorientować się w nowej przestrzeni.

Panie i panowie, przedstawiam LEIDEN!

Pierwsza partia zdjęć, będzie jeszcze więcej.

Miłego!

[ENG HERE]

I promised to write a report from Thailand and I’ll do it, but please give me some more time, as I’ve just moved from one end of the world to the other and want to update a little about it :)

I’ve arrived to the land of bicycles, windmills, cheese and herring – to HOLLAND! For now I totally don’t get the life here, but attitude and perspectives are very good. Of course I already have dozens of plans for travelling here and there, although I’m still getting lost on my way to university and haven’t been even once on the central station… Fortunately, I live in a town looking exactly like a small Amsterdam, so getting lost here is really pleasurable and as for travels, I believe I’ll have enough time for them, just need to complete all the formalities and get familiar with new surrounding.

Ladies and gentlemen, let me introduce you LEIDEN!

First part of photos, will be more.

Enjoy!

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

O drogach dla rowerów jeszcze się rozpiszę. Są osom. / There's a lot to be written about cycling paths. They're awesome.

O drogach dla rowerów jeszcze się rozpiszę. Są osom. / There’s a lot to be written about cycling paths. They’re awesome.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Krajobraz z wiatrakiem, zaiste po holendersku / Landscape with a windmill, Dutch style indeed

Krajobraz z wiatrakiem, zaiste po holendersku / Landscape with a windmill, Dutch style indeed

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

A tu się uczymy :) / This is where I study :)

A tu się uczymy :) / This is where I study :)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s